Uspješno održan 6. Dan sporta i kulture

Sudjelovalo je 200 sudionika u sportskom te stotinjak u kulturnom dijelu

Udruga mladih Grubiša protekloga je vikenda bila domaćin 6. Dana sporta i kulture u Velikim Zdencima, koji je okupio više od 200 sudionika u sportskom, te stotinu u kulturnom dijelu.-Cilj nam je privući što više građana, poglavito mladih, kako bismo im prezentirali sportove i kulturu kojom bi se na području grada mogli baviti-Predsjednik Udruge mladih Grubiša Matej Lukenda.
Memorijalni malonogometni turnir Saša Novalić – Noki okupio je 12 ekipa, među kojima je najbolja bila Caffe bara Kod Franje Grubišno Polje. Drugo mjesto je osvojila ekipa Caffe bara Lav iz Velikih Zdenaca, te treće Malonogometni klub Sokol Daruvar. Najboljim strijelcem proglašen je Alen Šoruke iz MNK Sokola, najboljim vratarom Leo Matković iz CB Kod Franje, a najboljim igračem Karlo Kutanjac iz CB Lav.
Na 4. memorijalnom turniru u boćanju 'Miroslav Piščević – Bubi' sudjelovalo je osam ekipa. Boćarski klub Belišće bio je prvi, 2. mjesto pripalo je BK-u Lipik, a 3. BK-u Kamen Zagreb. Grubišnopoljski Otkos 10 osvojio je 5. mjesto.
Pobjednik teniskog turnira bio je Nenad Škrilac, drugi je bio Nino Čeprnja, a na treće se mjesto plasirao Deni Tomljanović. Među 16 parova koji su sudjelovali na turniru u beli 1. mjesto osvojili su Matija Heršil i Marko Orct, 2. mjesto Dražen Ivanković i Damir Đerke, a 3. mjesto Vlado Bahun i Jaroslav Malounek.
Osim turnira organizirana je i biciklijada, zabavni program s edukativnim sadržajima, poput air softa, te kulturni programom na kojemu su nastupile dvije skupine gradskih mažoretkinja, dvije skupine Češke Besede Velikih i Malih Zdenaca, mali folklor i mali tamburaši CIK-a. Za kraj je u mjesnom domu u Velikim Zdencima održana i zabava.
M. Lukenda je zadovoljan održanim šestim izdanjem Dana sporta i kulture, te za naredno najavljuje i neke novosti.(RGP; foto: Udruga mladih Grubiša)

Povratak na: Novosti