U gradskom i derbiju lige Zdenka ‘91 pobijedila Bilogoru ‘91 i zadržala vodeću poziciju

Velikozdenčani su Bilogoru '91 na njezinu terenu svladali minimalnim rezultatom 1:0 pogotkom Edija Hrlea u 21. minuti.

Nakon jučerašnjega derbija lige Zdenka '91 ostaje na vodećoj poziciji na ljestvici 1. lige NS Bjelovarsko-bilogorske županije. Naime, na gostovanju kod grubišnopoljske Bilogore '91, na ljestvici lige drugoplasirane momčadi, Zdenka '91 je domaćina svladala minimalnim rezultatom od 1:0. Do pobjede su Zdenkaši došli zgoditkom Edija Hrlea u 21. minuti susreta. Iako se i Zdenkina mreža zatresla u drugom dijelu susreta, sudac je na žalost domaćina zgoditak poništio zbog zaleđa.
Dok su poraz u Bilogori '91 vrlo teško doživjeli, jučerašnji susret se može opisati sintagmom 'milo za drago', jer u prvom dijelu prvenstva su upravo tako Zdenkaši prošli u srazu s Bilogorom '91 na domaćem terenu. Treneri obaju klubova Mile Grdić i Đuro Petrinec kažu kako se ishod ove utakmice ne može nazvati ni katastrofom ni trijumfom, jer je nastavak prvenstva tek počeo i pred klubovima je još jedanaest kola. Već narednoga vikenda imaju nove protivnike: Zdenka '91 ugošćuje Trnskog, a Bilogora '91 odlazi u goste Bilogorcu u Veliko Trojstvo.
Derbi grada i županijske lige karakterizirao je i veliki broj navijača te druženje nakon utakmice.(RGP)

Povratak na: Novosti