Prvi gradski derbi osvojila NK Bilogora ‘91, s 3:2 svladala NK Zdenku ‘91

Gradska svečanost sporta u Velikim Zdencima prošla u najboljem mogućem ozračju i fer igri. U srijedu novi susret dvaju klubova.

U subotu je na igralištu u Velikim Zdencima nakon nekoliko desetljeća odigran prvi službeni gradski derbi nogometnih klubova. NK Zdenka '91 je ugostila NK Bilogoru '91 u okviru 2. kola Prve županijske lige, u kojoj se od ove sezone oba kluba natječu. Utakmica je protekla u odličnom, iznimno natjecateljskom duhu, te je u konačnici pobjedu od 3:2 odnio gostujući grubišnopoljski klub.
Zdenkini navijači na ispunjenim tribinama već su u 3. minuti slavili nakon pogotka Filipa Holasa, dok su se u prvom poluvremenu po drugi puta veselili kada je iz slobodnog udarca kapetan Danko Tomašek zabio eurogol u sam kut vrata Bilogore '91. Navijači Bilogore '91 u veselili su se kada je u drugoj polovici poluvremena Zdenkin Boris Klimeš zabio u vlastitu mrežu. Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Bilogori '91. Naime, iz slobodnog je udarca također eurogolom u 'rašlje' Ivan Kubiša izjednačio. A euforija je nastala kada je u 90. minuti nakon Zdenkine greške Franjo Lukenda zabio treći gol za Bilogoru '91.
U svakom slučaju odlična utakmica s pet zgoditaka i osam žutih kartona i s dobrim navijanjem s tribina. Treneri klubova Đuro Petrinec i Mile Grdić pohvalili su momčadi fer igrom i dobrom ulogom sudaca, odaslavši međusobne čestitke, čime je, možemo slobodno reći, gradska svečanost sporta u Velikim Zdencima prošla u najboljem mogućem ozračju. Nakon susreta Bilogora '91 skočila je na prvo mjesto ljestvice lige sa 6 bodova, dok se Zdenka '91 s drugoga spustila na šesto mjesto s tri boda. A žrijeb je htio da se dva kluba ponovno sastanu već u srijedu u okviru 3. kola županijskoga kupa. (RGP)

Povratak na: Novosti